Archa Liberec

Centrum pro zvířata v nouzi

Titulní strana Novinky
Aktuality
VÁNOČNÍ AKCE

11-11-22-07-35-36-grafika-pro-utulky--vanocni-sbirka_stories_1b_2png.pngTanvalďáci a okolí pozor! Nadační fond Staň se srdcařem ve spolupráci s řetězcem SuperZoo pořádají každoroční vánoční sbírku pro útulky. Náš útulek můžete podpořit právě v prodejně v Tanvaldu. Každý rok nám dáváte velmi kvalitní krmivo pro zvířátka, za což velmi děkujeme. Akce probíhá od 14.11. do 31.12.2022.

 

 

 
Poděkování Knorr-Bremse
img_0002_malejpg.JPG
Rádi bychom poděkovali zaměstnancům Knorr-Bremse za částku 29 357,- Kč, kterou pro ARCHU vysportovali v rámci akce "Pomáhej pohybem s KB". Každý naběhaný kilometr, nebo naježděný na kole, koloběžce či skateboardu během tří stanovených měsíců, firma přeměnila na 1,- Kč. Celkem bylo nasportováno a přeměněno na koruny 106 962 km a peníze rozděleny mezi tři organizace. Je nám ctí, že jsme byli vybráni pro tento ročník spolu s Hospicem sv. Zdislavy a Nadací Ivana Dejmala.
 
NOVINKY OD 1.1.2022

S novým rokem přicházejí i změny, které nejsou pro běžného návštěvníka patrné a vlastně by ani na fungování Centra ARCHA neměly mít vliv. Tou méně patrnou změnou pro návštěvníka je přechod pod nového zřizovatele a tím i zajištění finanční podpory od Libereckého kraje pro záchrannou stanici. Hlavní změnou ale je rozšíření působnosti záchranné stanice pro volně žijící živočichy na Turnovsko, Tanvaldsko a Železnobrodsko, kdy přebírá část území po ukončení činnosti záchranné stanice v Libštátě.

5.1.2022

 
Strom dárců
Jako každý rok i letos jsme připravili strom dárců, který dárci zdobili ozdobičkami s přáním pro zvířátka. Doba nám to nezakazovala a tak se opět zdobil strom na dvoře útulku. První ozdobičku na strom umístila paní učitelka s dětmi z MŠ Sluníčko, 2. prosince. Od té doby přišlo mnoho dárců a strom se ozdobičkami pěkně zaplnil. Rádi bychom poděkovali všem dárcům, kteří v průběhu prosince přinesli drobné dárky, větší dary, či přispěli na péči o zvířata na číslo účtu. Bylo Vás opravdu hodně a velmi si všech vážíme. Děkujeme řetězci Superzooext za podporu útulků v roce 2021. Náš útulek podpořila prodejna v Tanvaldě a její zákazníci. Děkujeme mnohokrát.
 
Poděkování
Děkujeme Nadaci za finanční dar 16.000,- Kč pro záchrannou stanici handicapovaných živočichů z volné přírody. V letošním roce se potýkáme s rekordními příjmy živočichů, takže penízky na krmení jsou velmi potřebné. Děkujeme!
 
Glóbusácký voříšek

V neděli 12.září 2021 proběhl na parkovišti u Glóbusu další ročník voříškiády. Tradičně i s výstavou pejsků z útulku.
Rádi bychom poděkovali dobrovolníkům za předvedení našich pejsků. Jan Šmíd s Boulíkem, Denisa Susová s Béďou, Jarmila Šťastná s Farkym, Marie Vařenková s Rokym, Martina Kynclová s Dílkem, Kuba Vávra s Verunkou a Kristýnka Munzarová s Ronjou.

Veliké dík patří i pořadatelům OC Globus, porotě, soutěžícím a divákům.

 
Poděkování

strom_darcu_2020jpg.jpg

 

 

 

Rádi bychom poděkovali všem, kteří přispěli, ať už finanční částkou na účet, či materiálním darem přímo v útulku. Bylo vás tolik, že nám ozdobičky na vánočním stromku nestačily a museli jsme další přidělávat. Mnohokrát děkujeme! Oproti minulým rokům je vidět velký rozdíl ve formě příspěvku. O těchto vánocích převládaly příspěvky finanční nad materiálními, ale i tak se podařilo zásobit krmivem pro pejsky a kočičky minimálně na čtvrt roku. Děkujeme!

 
STROM DÁRCŮ 2020
Nákazová situace nás přinutila změnit koncepci každoročního vánočního stromu dárců a i my jsme se museli přesunout do virtuálního světa. Strom dárců tak bude přístupný všem i na dálku a můžete sledovat, jak se nám postupně rozsvítí na odkazu zde.ext
 
Poděkování

Děkujeme firmě BAFPet s.r.o. za darování vodítek, obojků a dalších pomůcek pro výcvik psů z vlastní výroby.

132395987_895833294519327_2786566662406885375_njpg.jpg

 
Glóbusácký voříšek
Den plný soutěží pro pejsky připravili pořadatelé Glóbusáckého voříška. Zapojit se mohl každý bez rozdílu rasy, či věku, šlo o to podpořit dobrou věc. Doprovodným programem akce byla i umisťovací výstava pejsků z našeho útulku. Velké poděkování patří Janě Novotné a firmě Globus Liberec za uspořádání této super akce, která se konala 15. srpna 2020. V rámci voříškiády se podařilo vybrat přes 16 tisíc korun, které byly rovným dílem rozděleny mezi útulek ARCHA a útulek Dášenka v Lučanech nad Nisou. Chtěli bychom moc poděkovat našim dobrovolníkům, kteří se nám rozhodli pomoci při prezentaci útulkových pejsků, které ve většině případů viděli ten den poprvé. V současné chvíli máme samé raubíře a tak předvádění mezi štěkajícími psy a hlučícími diváky nebylo vždy jednoduché, ale vše se zvládlo bez větších komplikací a pejskové Roky, Mia, Tedík, Roky 2, Trubka, Jonáš a Maxmilián dorazili z "přehlídkového mola" bez újmy na zdraví a ani my jsme nemuseli nikomu platit škodu. :-) Veliké díky za supr akci!117929051_1709313422566549_1301908638216178078_ojpg.jpgvoriskiada_a1_libejpg.jpg
 
Click and Feed

Opětovně jsme se zapojili do projektu Click and Feed, kdy se virtuálně plní misky pejskům v útulcích, které jsou poté prémiovým krmivem Brit ( https://www.youtube.com/watch?v=KOvULlwliEk) obdarováni. Čím více kliků uděláte, tím více pejskové dostanou. Pomozte nám získat krmení pro naše pejsky.

06-29-20-10-07-32-cnf--banner-velkyjpg.jpg

 

 

06-29-20-10-08-16-brit-banner-3jpg.jpg

29.6.2020
 
SETKÁNÍ ÚTULKÁČŮ - POZOR AKCE ZRUŠENA!!

Bohužel kvůli nepříznivě se vyvíjející situaci s Covid-19 a možném nakažení ošetřovatelů-pořadatelů na hromadné akci, je závod v tomto termínu zrušen a budeme jednat o náhradním termínu v příštím roce. Děkujeme za pochopení!

Cílem akce je zapojit co nejvíce majitelů pejsků z útulku, abychom je po letech viděli a zjistili, jak se mají. Délka trasy je uzpůsobená tak, aby ji zvládli všichni i ti netrénovaní a ve velké míře vedená po turistických značkách, takže se nikdo nemůže ztratit. Z itineráře a mapy tedy nemusíte mít strach! Je to prostě výzva:

ARCHA TÁHNE

PROPOZICE 2020

Pořadatel: Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec ARCHA

Charakter akce:
jednoduchý orientační pochod se psem určený pro všechny, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví, strávit užitečně čas se svým psem a podpořit útulek ARCHA. Na trati se pohybujete podle itineráře a mapy a plníte zadané úkoly. Rozvíjíte fyzické a mentální schopnosti, dále také souhru člověka a psa. Maximální časový limit je 5 hodin.

Odkaz na online přihlášku:  https://forms.gle/g8vSGWF8U3KVQafe8ext

termín: 18.10.2020

uzávěrka přihlášek:   4.10.2020

start a cíl: zahrada Kulturního centra Lidové sady 425/1, Liberec, (50.7774044N, 15.0807822E)

soutěžní kategorie: dospěláci trať 15 km
dospěláci trať 7 km
dětská (do 15 let) trať 7 km
kočárková (do 5 let) trať 2,5 km

startovné za tým (člověk a pes): osvojitelé psů z útulku ARCHA 100,- Kč, ostatní 200,- Kč
startovné pošlete, prosím, do data uzávěrky na účet: 8020292/0800, VS 20201018, do zprávy pro příjemce uveďte své příjmení. Platba na místě, případně přihláška na místě = +100,- Kč. V případě neúčasti se startovné nevrací.

prezentace:
trať 15 km - od 8.00 - 9.00 hod., start jednotlivě od 9.00 hod.
trať 7 km - od 9.00 - 10.00 hod., start jednotlivě od 10.00 hod.
trať 2,5 km - od 9.30 - 10.30 hod., start jednotlivě od 10.30 hod.

povinná výbava: tužka (propiska), nabitý mobilní telefon, sáčky na exkrementy, očkovací průkaz psa

hodnocení: Pořadí týmů určuje celkový dosažený čas v cíli, který je součtem času skutečného a času trestného (penalizace za každý nesplněný úkol na trati = +30 min.)

vyhlášení: diplom a menší pozornost si odveze každý účastník, prvních pět míst v každé kategorii obdrží věcné ceny; společné foto útulkáčků z dronu ve spodní části zahrady dle vývoje závodu (předpoklad ve 13.00 hod.)

veterinární přejímka: při prezentaci; pes musí být klinicky zdravý doprovázen očkovacím průkazem s platným očkováním proti vzteklině; psi, kteří se závodu účastní, musí být starší 6 měsíců; ze závodu budou vyloučeni psi s kupírovanýma ušima

stravování, relax: stravování, občerstvení v zahradní restauraci Formanka, k dispozici zahradní prvky pro děti, ukázky dogdancingu a agillity, možnost využití blízkého dětského koutku, či návštěvy zoo zatímco pejsek bude na trati

parkování: libereckým doporučujeme přijet tramvají; parkoviště k dispozici v ulici Fibichova, Riegrova, točka tramvaje, Tichá stezka

upozornění pořadatele:

- účastník mladší 12 let může na trať pouze v doprovodu dospělé osoby; děti 12-18 let musí mít písemný souhlas rodičů
- Po celou dobu závodu musí být psi připoutaní na vodítku (včetně prostoru startu a cíle), jinak hrozí diskvalifikace.
- Účast na závodě je na vlastní nebezpečí, účastníci jsou zodpovědní za chování své, svého psa a jím způsobené škody. Agresivní psi musí být opatřeni náhubkem.
- Účastníci se na trati pohybují jednotlivě nebo maximálně ve dvojicích. Zkracovat si trasu je zakázáno.

Odkaz na online přihlášku:

https://forms.gle/g8vSGWF8U3KVQafe8ext


TĚŠÍME SE NA VÁS!

5.6.2020
 
GIVT.cz

stahnete-si-pomocnika-(3)png.pngMůžete nám pomoci, aniž by vás to cokoliv stálo.

Stáhněte si Pomocníka do vašeho prohlížeče (Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera) a my za to dostaneme od GIVTu 50 korun.

Akce platí od 2. – 4. 6. 2020.

Pomocníka si přidejte tady: https://bit.ly/50Kc-pro-Archu-Liberec

S givtím Pomocníkem můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné.

Děkujeme, za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku mezi vaše blízké, vážíme si toho.

 
KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY ZS

05-21-20-10-01-06-prohlidky_2020jpg.jpgZveme vás na komentované prohlídky záchranné stanice v týdnu od 8.-12.6. v 16.00 hod. Záchranná stanice je v průběhu roku pro návštěvníky uzavřena. Máte jedinečnou příležitost se seznámit s jejich prací a zvířecím osazenstvem. Na prohlídky je třeba se hlásit předem na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Počet míst omezen na 15 lidí na prohlídku.

 
ARCHU NYNÍ NALEZNETE I NA YOUTUBE

Podařilo se nám zprovoznit YoutTube kanál ARCHA Centrum pro zvířata v nouzi, kam budeme postupně vkládat naše videa. Již nyní tam jsou záběry z vypouštění jeřába popelavého, nebo z péče o zimující netopýry v ARŠE.

14.5.2020

 
PODĚKOVÁNÍ

04-14-20-11-24-30-img_0001jpg.JPGToto poděkování patří lidičkám, kteří v dnešní nelehké době nemyslí jen na COVID, ale uvědomují si, že mohou pomoci i jinde. Na Velký pátek nám dorazila zásilka 360 konzerv superprémiové kvality. Moc děkujeme :-)

14.4.2020

 
UZAVŘENÍ ÚTULKU
Z důvodu vyhlášené karantény je zrušeno venčení psů a návštěvy útulku od 16.3.2020 do odvolání. Útulek jako takový samozřejmě funguje dál, provádějí se odchyty zvířat, vydávají se zpět majitelům i předávají do osvojení. Chceme pouze omezit možnost nakažení zaměstnanců v maximální možné míře. Nemůžeme si dovolit zavřít zaměstnance do domácí karantény, jelikož se o zvířata musí někdo postarat. Děkujeme za pochopení.
 
MOBILNÍ APLIKACE PRO NÁLEZCE VOLNĚ ŽIJÍCÍCH ŽIVOČICHŮ
Aplikace je dostupná pro Android i iPhone.

Aplikace na základě polohy telefonu určuje spádovou záchrannou stanici, které je možné se ihned dovolat stisknutím "Volat pomoc". Nálezce zraněného zvířete může sdílet svoji aktuální polohu se záchrannou stanicí, popřípadě vložit vlastní bod do mapy a sdílet polohu tohoto bodu. Tímto nebude již docházet k dalším časovým prodlevám, kdy není zachránce schopen přesně určit místo nálezu zraněného zvířete. Při sdílení polohy je možné do SMS nebo e-mailu vložit fotografii zraněného zvířete. Vždy se nejprve poraďte se záchrannou stanicí, zda jejich telefony podporují příjem MMS.

Aplikace zobrazuje záchranné stanice podle vzdálenosti od polohy telefonu s tím, že spádová stanice je označena červeným domečkem (ne vždy je spádová stanice ta nejbližší). Po konzultaci je možné zraněné zvíře dovést přímo na záchrannou stanici, ke které je možné se nechat přímo navigovat.

Aplikace pro oba operační systémy jsou zdarma ke stažení:

Iphone:

https://itunes.apple.com/cz/app/zvire-v-nouzi/id1126438867?ls=1&mt=8ext

Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.uhk.fim.zvirevnouzi&hl=en%20%3Cext

 

 
SILVESTROVSKÉ ZPRÁVY TELEVIZE Rtm

Abychom zabránili šíření informace a paniky o vypouštění zvířat do přírody odvysílané ve zpávách televize Rtm 30.12.2019, přikládáme níže vysvětlení výkonného ředitele televize pana Punčocháře: "opravdu moc se omlouvám za omyl, který se nám stal, když jsme do seriózní zpravodajské relace zařadili přehled zpráv připravený do silvestrovského vysílání. Chybu jsem teď opravil a v dalším vysílání už se neobjeví. Velmi mě ale mrzí vše, co jsme tím způsobili."

 
STROM DÁRCŮ
img_0001jpg.JPGDěkujeme všem, kteří přispěli více, či méně na zvířátka v Centrum ARCHA v průběhu měsíce prosince. Letošní vánoční strom dárců jsme pojali trochu netradičně oproti rokům předchozím a můžete ho vidět v životní velikosti hned za vstupem do dvora útulku. Dárců bylo opět hodně a oproti letům předchozím přibylo více finančních darů. Jen v útulkové kasičce jsme nashromáždili necelých třicet tisíc a na dalších 43 tis. jsme vystavili doklady. (Nejsou započítány dary došlé na účet). Děkujeme dárcům za zásoby krmení pro pejsky a kočičky, které nám opět vydrží na celý rok.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 1 z 5
fwefe