Archa Liberec

Centrum pro zvířata v nouzi

Titulní strana Novinky
Aktuality
PROHLÍDKY ZÁCHRANNÉ STANICE
prohlidky_2023jpg.jpgVe dnech 1.-4.8.2023 proběhnou komentované prohlídky záchranné stanice pro veřejnost vždy od 16.00 hod. Skupiny jsou velikostně omezené, proto je třeba se předem nahlásit na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
 
KASTRAČNÍ PROGRAM

V rámci možností provádíme preventivní programy na tlumení přemnožených populací koček. Níže uvádíme odkazy na lokality, kde v minulosti byly tyto zásahy provedeny:

Lokality, kde byly provedeny kastrace koček od roku 2022.ext
Lokality, kde byly provedeny kastrace koček mezi lety 2011-2021.ext

 
VOLNÁ PRACOVNÍ POZICE OŠETŘOVATEL

Pracovní pozice je již obsazena.

Hledáme kolegyni/kolegu na pozici ošetřovatele v útulku. Zájemci se mohou hlásit na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Nástup ihned, řidičský průkaz skupiny B nutností.

04-18-23-01-58-46-inzerat_utulek_23jpg.jpg

 
Poděkování

Díky rodinnému filmu Bella a Sebastián: NOVÁ GENEREACE, který aktuálně můžete zhlédnout v českých kinech mají i naši pejsci něco dobrého na zub. Příběh pojednává o desetiletém chlapci a jeho čtyřnohém kamarádovi Belle, které její majitel ubližuje. Jsme rádi, že i na naše pejsky distributor filmu Forum Film a Pedigree mysleli.

22.3.2023

 
projekt Click and Feed

Koncem ledna jsme obdrželi úžasný dar od projektu Click and Feed a jejich štědrého partnera - značky Brit! My i naši chlupáči jim za to moc děkujeme. Jsou skvělí, stejně jako vy všichni, kteří poctivě klikáte a tím plníte bříška v útulcích. Kdo tento projekt ještě nezná, honem ať se připojí společně s námi a plní mističky na odkazu www.clickandfeed.cz! Zabere to pouze pár vteřin a nic to nestojí. Takhle může pomáhat opravdu každý. Kliknout, a tím naplnit misku, můžete vždy 1x denně na jednom zařízení. Skutečně to funguje a nestačí než děkovat, že toho můžeme být součástí!

 
Poděkování Vojta Fišar
Děkujeme známému youtuberovi Vojtovi Fišarovi za uspořádání silvestrovského streamu na podporu právě útulku ARCHA. V rámci charitativní akce se na transparentní účet podařilo vybrat krásných 280 000,- Kč, které věnujeme na opravu výběhů pro psy. Sloupky, pletivo i betonové podezdívky již doznaly po téměř dvaceti letech působení agresivní moči značného opotřebení a mají-li ještě nadále sloužit bude nutná investice do jejich opravy. Ještě jednou mnohokrát děkujeme!
 
Poděkování
Děkujeme dárcům, kteří dorazili do útulku během uplynulých dní. S peciálně bychom chtěli poděkovat žákům SOŠ Jablonecká za návštěvu a dobrůtky, které zvířátkům přinesli a také panu Loudovi z Libereckého deníku za krásné balíčky plné potřebného krmení.sos-jabloneckajpg.JPGloudajpg.JPG
 
VÁNOČNÍ AKCE

11-11-22-07-35-36-grafika-pro-utulky--vanocni-sbirka_stories_1b_2png.pngTanvalďáci a okolí pozor! Nadační fond Staň se srdcařem ve spolupráci s řetězcem SuperZoo pořádají každoroční vánoční sbírku pro útulky. Náš útulek můžete podpořit právě v prodejně v Tanvaldu. Každý rok nám dáváte velmi kvalitní krmivo pro zvířátka, za což velmi děkujeme. Akce probíhá od 14.11. do 31.12.2022.

 

 

 
Poděkování Knorr-Bremse
img_0002_malejpg.JPG
Rádi bychom poděkovali zaměstnancům Knorr-Bremse za částku 29 357,- Kč, kterou pro ARCHU vysportovali v rámci akce "Pomáhej pohybem s KB". Každý naběhaný kilometr, nebo naježděný na kole, koloběžce či skateboardu během tří stanovených měsíců, firma přeměnila na 1,- Kč. Celkem bylo nasportováno a přeměněno na koruny 106 962 km a peníze rozděleny mezi tři organizace. Je nám ctí, že jsme byli vybráni pro tento ročník spolu s Hospicem sv. Zdislavy a Nadací Ivana Dejmala.
 
NOVINKY OD 1.1.2022

S novým rokem přicházejí i změny, které nejsou pro běžného návštěvníka patrné a vlastně by ani na fungování Centra ARCHA neměly mít vliv. Tou méně patrnou změnou pro návštěvníka je přechod pod nového zřizovatele a tím i zajištění finanční podpory od Libereckého kraje pro záchrannou stanici. Hlavní změnou ale je rozšíření působnosti záchranné stanice pro volně žijící živočichy na Turnovsko, Tanvaldsko a Železnobrodsko, kdy přebírá část území po ukončení činnosti záchranné stanice v Libštátě.

5.1.2022

 
Strom dárců
Jako každý rok i letos jsme připravili strom dárců, který dárci zdobili ozdobičkami s přáním pro zvířátka. Doba nám to nezakazovala a tak se opět zdobil strom na dvoře útulku. První ozdobičku na strom umístila paní učitelka s dětmi z MŠ Sluníčko, 2. prosince. Od té doby přišlo mnoho dárců a strom se ozdobičkami pěkně zaplnil. Rádi bychom poděkovali všem dárcům, kteří v průběhu prosince přinesli drobné dárky, větší dary, či přispěli na péči o zvířata na číslo účtu. Bylo Vás opravdu hodně a velmi si všech vážíme. Děkujeme řetězci Superzooext za podporu útulků v roce 2021. Náš útulek podpořila prodejna v Tanvaldě a její zákazníci. Děkujeme mnohokrát.
 
Poděkování
Děkujeme Nadaci za finanční dar 16.000,- Kč pro záchrannou stanici handicapovaných živočichů z volné přírody. V letošním roce se potýkáme s rekordními příjmy živočichů, takže penízky na krmení jsou velmi potřebné. Děkujeme!
 
Glóbusácký voříšek

V neděli 12.září 2021 proběhl na parkovišti u Glóbusu další ročník voříškiády. Tradičně i s výstavou pejsků z útulku.
Rádi bychom poděkovali dobrovolníkům za předvedení našich pejsků. Jan Šmíd s Boulíkem, Denisa Susová s Béďou, Jarmila Šťastná s Farkym, Marie Vařenková s Rokym, Martina Kynclová s Dílkem, Kuba Vávra s Verunkou a Kristýnka Munzarová s Ronjou.

Veliké dík patří i pořadatelům OC Globus, porotě, soutěžícím a divákům.

 
Poděkování

strom_darcu_2020jpg.jpg

 

 

 

Rádi bychom poděkovali všem, kteří přispěli, ať už finanční částkou na účet, či materiálním darem přímo v útulku. Bylo vás tolik, že nám ozdobičky na vánočním stromku nestačily a museli jsme další přidělávat. Mnohokrát děkujeme! Oproti minulým rokům je vidět velký rozdíl ve formě příspěvku. O těchto vánocích převládaly příspěvky finanční nad materiálními, ale i tak se podařilo zásobit krmivem pro pejsky a kočičky minimálně na čtvrt roku. Děkujeme!

 
STROM DÁRCŮ 2020
Nákazová situace nás přinutila změnit koncepci každoročního vánočního stromu dárců a i my jsme se museli přesunout do virtuálního světa. Strom dárců tak bude přístupný všem i na dálku a můžete sledovat, jak se nám postupně rozsvítí na odkazu zde.ext
 
Poděkování

Děkujeme firmě BAFPet s.r.o. za darování vodítek, obojků a dalších pomůcek pro výcvik psů z vlastní výroby.

132395987_895833294519327_2786566662406885375_njpg.jpg

 
Glóbusácký voříšek
Den plný soutěží pro pejsky připravili pořadatelé Glóbusáckého voříška. Zapojit se mohl každý bez rozdílu rasy, či věku, šlo o to podpořit dobrou věc. Doprovodným programem akce byla i umisťovací výstava pejsků z našeho útulku. Velké poděkování patří Janě Novotné a firmě Globus Liberec za uspořádání této super akce, která se konala 15. srpna 2020. V rámci voříškiády se podařilo vybrat přes 16 tisíc korun, které byly rovným dílem rozděleny mezi útulek ARCHA a útulek Dášenka v Lučanech nad Nisou. Chtěli bychom moc poděkovat našim dobrovolníkům, kteří se nám rozhodli pomoci při prezentaci útulkových pejsků, které ve většině případů viděli ten den poprvé. V současné chvíli máme samé raubíře a tak předvádění mezi štěkajícími psy a hlučícími diváky nebylo vždy jednoduché, ale vše se zvládlo bez větších komplikací a pejskové Roky, Mia, Tedík, Roky 2, Trubka, Jonáš a Maxmilián dorazili z "přehlídkového mola" bez újmy na zdraví a ani my jsme nemuseli nikomu platit škodu. :-) Veliké díky za supr akci!117929051_1709313422566549_1301908638216178078_ojpg.jpgvoriskiada_a1_libejpg.jpg
 
Click and Feed

Opětovně jsme se zapojili do projektu Click and Feed, kdy se virtuálně plní misky pejskům v útulcích, které jsou poté prémiovým krmivem Brit ( https://www.youtube.com/watch?v=KOvULlwliEk) obdarováni. Čím více kliků uděláte, tím více pejskové dostanou. Pomozte nám získat krmení pro naše pejsky.

06-29-20-10-07-32-cnf--banner-velkyjpg.jpg

 

 

06-29-20-10-08-16-brit-banner-3jpg.jpg

29.6.2020
 
SETKÁNÍ ÚTULKÁČŮ - POZOR AKCE ZRUŠENA!!

Bohužel kvůli nepříznivě se vyvíjející situaci s Covid-19 a možném nakažení ošetřovatelů-pořadatelů na hromadné akci, je závod v tomto termínu zrušen a budeme jednat o náhradním termínu v příštím roce. Děkujeme za pochopení!

Cílem akce je zapojit co nejvíce majitelů pejsků z útulku, abychom je po letech viděli a zjistili, jak se mají. Délka trasy je uzpůsobená tak, aby ji zvládli všichni i ti netrénovaní a ve velké míře vedená po turistických značkách, takže se nikdo nemůže ztratit. Z itineráře a mapy tedy nemusíte mít strach! Je to prostě výzva:

ARCHA TÁHNE

PROPOZICE 2020

Pořadatel: Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec ARCHA

Charakter akce:
jednoduchý orientační pochod se psem určený pro všechny, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví, strávit užitečně čas se svým psem a podpořit útulek ARCHA. Na trati se pohybujete podle itineráře a mapy a plníte zadané úkoly. Rozvíjíte fyzické a mentální schopnosti, dále také souhru člověka a psa. Maximální časový limit je 5 hodin.

Odkaz na online přihlášku:  https://forms.gle/g8vSGWF8U3KVQafe8ext

termín: 18.10.2020

uzávěrka přihlášek:   4.10.2020

start a cíl: zahrada Kulturního centra Lidové sady 425/1, Liberec, (50.7774044N, 15.0807822E)

soutěžní kategorie: dospěláci trať 15 km
dospěláci trať 7 km
dětská (do 15 let) trať 7 km
kočárková (do 5 let) trať 2,5 km

startovné za tým (člověk a pes): osvojitelé psů z útulku ARCHA 100,- Kč, ostatní 200,- Kč
startovné pošlete, prosím, do data uzávěrky na účet: 8020292/0800, VS 20201018, do zprávy pro příjemce uveďte své příjmení. Platba na místě, případně přihláška na místě = +100,- Kč. V případě neúčasti se startovné nevrací.

prezentace:
trať 15 km - od 8.00 - 9.00 hod., start jednotlivě od 9.00 hod.
trať 7 km - od 9.00 - 10.00 hod., start jednotlivě od 10.00 hod.
trať 2,5 km - od 9.30 - 10.30 hod., start jednotlivě od 10.30 hod.

povinná výbava: tužka (propiska), nabitý mobilní telefon, sáčky na exkrementy, očkovací průkaz psa

hodnocení: Pořadí týmů určuje celkový dosažený čas v cíli, který je součtem času skutečného a času trestného (penalizace za každý nesplněný úkol na trati = +30 min.)

vyhlášení: diplom a menší pozornost si odveze každý účastník, prvních pět míst v každé kategorii obdrží věcné ceny; společné foto útulkáčků z dronu ve spodní části zahrady dle vývoje závodu (předpoklad ve 13.00 hod.)

veterinární přejímka: při prezentaci; pes musí být klinicky zdravý doprovázen očkovacím průkazem s platným očkováním proti vzteklině; psi, kteří se závodu účastní, musí být starší 6 měsíců; ze závodu budou vyloučeni psi s kupírovanýma ušima

stravování, relax: stravování, občerstvení v zahradní restauraci Formanka, k dispozici zahradní prvky pro děti, ukázky dogdancingu a agillity, možnost využití blízkého dětského koutku, či návštěvy zoo zatímco pejsek bude na trati

parkování: libereckým doporučujeme přijet tramvají; parkoviště k dispozici v ulici Fibichova, Riegrova, točka tramvaje, Tichá stezka

upozornění pořadatele:

- účastník mladší 12 let může na trať pouze v doprovodu dospělé osoby; děti 12-18 let musí mít písemný souhlas rodičů
- Po celou dobu závodu musí být psi připoutaní na vodítku (včetně prostoru startu a cíle), jinak hrozí diskvalifikace.
- Účast na závodě je na vlastní nebezpečí, účastníci jsou zodpovědní za chování své, svého psa a jím způsobené škody. Agresivní psi musí být opatřeni náhubkem.
- Účastníci se na trati pohybují jednotlivě nebo maximálně ve dvojicích. Zkracovat si trasu je zakázáno.

Odkaz na online přihlášku:

https://forms.gle/g8vSGWF8U3KVQafe8ext


TĚŠÍME SE NA VÁS!

5.6.2020
 
GIVT.cz

stahnete-si-pomocnika-(3)png.pngMůžete nám pomoci, aniž by vás to cokoliv stálo.

Stáhněte si Pomocníka do vašeho prohlížeče (Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera) a my za to dostaneme od GIVTu 50 korun.

Akce platí od 2. – 4. 6. 2020.

Pomocníka si přidejte tady: https://bit.ly/50Kc-pro-Archu-Liberec

S givtím Pomocníkem můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné.

Děkujeme, za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku mezi vaše blízké, vážíme si toho.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

Strana 1 z 6
fwefe