Archa Liberec

Centrum pro zvířata v nouzi

Titulní strana Novinky
Aktuality
ARCHU NYNÍ NALEZNETE I NA YOUTUBE

Podařilo se nám zprovoznit YoutTube kanál ARCHA Centrum pro zvířata v nouzi, kam budeme postupně vkládat naše videa. Již nyní tam jsou záběry z vypouštění jeřába popelavého, nebo z péče o zimující netopýry v ARŠE.

14.5.2020

 
PODĚKOVÁNÍ

04-14-20-11-24-30-img_0001jpg.JPGToto poděkování patří lidičkám, kteří v dnešní nelehké době nemyslí jen na COVID, ale uvědomují si, že mohou pomoci i jinde. Na Velký pátek nám dorazila zásilka 360 konzerv superprémiové kvality. Moc děkujeme :-)

14.4.2020

 
UZAVŘENÍ ÚTULKU
Z důvodu vyhlášené karantény je zrušeno venčení psů a návštěvy útulku od 16.3.2020 do odvolání. Útulek jako takový samozřejmě funguje dál, provádějí se odchyty zvířat, vydávají se zpět majitelům i předávají do osvojení. Chceme pouze omezit možnost nakažení zaměstnanců v maximální možné míře. Nemůžeme si dovolit zavřít zaměstnance do domácí karantény, jelikož se o zvířata musí někdo postarat. Děkujeme za pochopení.
 
MOBILNÍ APLIKACE PRO NÁLEZCE VOLNĚ ŽIJÍCÍCH ŽIVOČICHŮ
Aplikace je dostupná pro Android i iPhone.

Aplikace na základě polohy telefonu určuje spádovou záchrannou stanici, které je možné se ihned dovolat stisknutím "Volat pomoc". Nálezce zraněného zvířete může sdílet svoji aktuální polohu se záchrannou stanicí, popřípadě vložit vlastní bod do mapy a sdílet polohu tohoto bodu. Tímto nebude již docházet k dalším časovým prodlevám, kdy není zachránce schopen přesně určit místo nálezu zraněného zvířete. Při sdílení polohy je možné do SMS nebo e-mailu vložit fotografii zraněného zvířete. Vždy se nejprve poraďte se záchrannou stanicí, zda jejich telefony podporují příjem MMS.

Aplikace zobrazuje záchranné stanice podle vzdálenosti od polohy telefonu s tím, že spádová stanice je označena červeným domečkem (ne vždy je spádová stanice ta nejbližší). Po konzultaci je možné zraněné zvíře dovést přímo na záchrannou stanici, ke které je možné se nechat přímo navigovat.

Aplikace pro oba operační systémy jsou zdarma ke stažení:

Iphone:

https://itunes.apple.com/cz/app/zvire-v-nouzi/id1126438867?ls=1&mt=8ext

Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.uhk.fim.zvirevnouzi&hl=en%20%3Cext

 

 
SILVESTROVSKÉ ZPRÁVY TELEVIZE Rtm

Abychom zabránili šíření informace a paniky o vypouštění zvířat do přírody odvysílané ve zpávách televize Rtm 30.12.2019, přikládáme níže vysvětlení výkonného ředitele televize pana Punčocháře: "opravdu moc se omlouvám za omyl, který se nám stal, když jsme do seriózní zpravodajské relace zařadili přehled zpráv připravený do silvestrovského vysílání. Chybu jsem teď opravil a v dalším vysílání už se neobjeví. Velmi mě ale mrzí vše, co jsme tím způsobili."

 
STROM DÁRCŮ
img_0001jpg.JPGDěkujeme všem, kteří přispěli více, či méně na zvířátka v Centrum ARCHA v průběhu měsíce prosince. Letošní vánoční strom dárců jsme pojali trochu netradičně oproti rokům předchozím a můžete ho vidět v životní velikosti hned za vstupem do dvora útulku. Dárců bylo opět hodně a oproti letům předchozím přibylo více finančních darů. Jen v útulkové kasičce jsme nashromáždili necelých třicet tisíc a na dalších 43 tis. jsme vystavili doklady. (Nejsou započítány dary došlé na účet). Děkujeme dárcům za zásoby krmení pro pejsky a kočičky, které nám opět vydrží na celý rok.
 
UPOZORNĚNÍ NA ZMĚNU ČÍSLA ÚČTU
Upozorňujeme dárce, kteří mají trvalý příkaz v bance a přispívají na útulek, že došlo ke změně čísla účtu díky přechodu z Komerční banky na Českou spořitelnu a.s. Nové číslo účtu pro příjem darů je: 8020612/0800, variabilní symbol pro útulek je: 30000. Doufáme, že i nadále nám zachováte přízeň a trvalý příkaz změníte. Děkujeme.
 
DAR OD STATUTÁRNÍHO MĚSTA JABLONEC NAD NISOU PRO ZÁCHRANNOU STANICI

 

Děkujeme Statutární mu městu Jablonec n.N. za finančnÍ dar ve výši 10.000,- Kč jako příspěvek na náklady spojené s péčí o handicapované volně žijící živočichy přijaté z území města Jablonec nad Nisou v roce 2019. Z území Jablonce jsme zatím letos přijali (do 30.11.) 155 zvířat, např. 72 netopýrů, 12 kosů, 8 ježků, 12 rorýsů, 3 veverky, ale i ledňáčka a tchoře. Do Jablonce jsme uskutečnili letos doposud 77 výjezdů k odchytům. Od roku 2006 jsme z území města Jablonce n.N. přijali celkem 3205 živočichů.

 
GLÓBUSÁCKÝ VOŘÍŠEK
globus_vorisek_2019jpg.jpg
Děkujeme všem, kteří podpořili náš útulek na akci Glóbusácký voříšek, která proběhla 17.srpna před hypermarketem Globus v Liberci. Žádnému z nabízených pejsků se nový domov najít nepodařilo, ale vybralo se krásných 6.857,- Kč ze kterých můžeme zaplatit kastraci pejskovi jménem Sandro, který je přímo nabitý testosteronem a kastrace mu rozhodně v chování může pomoci. Děkujeme i našim dobrovolníkům jmenovitě sl. Bártové, p. Graciasovi, sl. Salygové, p. Svobodovi a p. Šmídovi za pomoc s předvedením pejsků. Pejskové Labi, Smoky, Monty, Džasty, Max, Elza a pinčilky Andy s Lindou se chovali vzorně a ostudu snad neudělali. Foto z akce si můžete prohlédnout zdeext.

 
fotogalerie z komentovaných prohlídek záchranné stanice - červen 2019
 
Poděkování
Děkujeme ZŠ Stráž pod Ralskem za sbírku, kterou uspořádali pro náš útulek. Zástupci předali dary v pondělí 10.6., vyvenčili pár pejsků a prohlédli si zázemí Centra ARCHA.zs_straz_pr_2019_uprjpg.jpg
 
Poděkování

Děkujeme žákům 5. třídy ZŠ Barvířská za dobrůtky, které přinesli pejskům a za vyvenčení několika z nich. :-)

zs_barvirska_5_6_2019jpg.JPG

 
komentované prohlídky

05-28-19-10-49-24-prohlidky_2019jpg.jpg


Zveme Vás na komentované prohlídky záchranné stanice, která narozdíl od útulku jinak není veřejnosti přístupná. Na prohlídky je třeba se hlásit předem na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , jelikož je počet míst omezen. Přijít mohou i ti, kteří se již prohlídky zúčastnili v loňském roce. Záměrně jsou prohlídky plánovány v jiný měsíc, kvůli jiné druhové skladbě osazenstva.

28.5.2019

 
Poděkování
Děkujeme všem zákazníkům Stereo Café, kteří přispěli na Centrum ARCHA. Za výtěžek byly pořízeny kvalitní granule, konzervy a kapsičky a barvy na nátěr voliér. Moc děkujeme! dar_dobesjpg.JPG
 
NABÍDKA ZAMĚSTNÁNÍ

EDIT 16.5.2019 - Výběrové řízení je již ukončeno.

inzerat

 

 
Click and Feed

V rámci kampaně Click and feed jsme na začátku dubna obdrželi tunu granulí pro pejsky a kočičky a dvě krabice salámků. Mnohokrát Děkujeme.

letakjpg.jpg

 

3.4.2019

 
Poděkování
B&FDěkujeme firmě B&F, výroba chovatelských potřeb s.r.o. za darování kvalitních vodítek, obojků a postrojů pro pejsky v hodnotě 4694,80Kč. Ať pejskům dobře slouží. Děkujeme!

14.12.2018

 
Poděkování
hillsDěkujeme společnosti Hill´s, která ve spolupráci s e-shopem www.dobra-miska.cz udělali sbirku pro náše zvířátka. V rámci této akce se podařilo věnovat 99 misek (32 kg krmení). Dary byly předány večtvrtek 13.12.2018. Všem zúčastněným moc děkujeme!
 
rekonstrukce

Od 19.11. probíhá rekonstrukce recepce útulku, která se po dvaceti letech využívání rozpadla. Omlouváme se návštěvníkům za vzniklé komplikace a diskomfort, ale útulek je stále pro veřejnost otevřen i po dobu rekonstrunkce v obvyklých hodinách od 10.30 do 17.30 hod. Vše včetně venčení probíhá jako obvykle.

26.11.2018

 
Globusácký voříšek
vorisek_2018jpg.jpg

V sobotu 1.9.2018 proběhla akce Globusácký voříšek aneb pomocná tlapka od sousedů, které se přehlídkou pejsků z útulku zúčastnili i naši svěřenci. Pejska se sice žádného umístit nepodařilo, ale díky akci se podařilo vybrat 639,- Kč.

Moc děkujeme pořadatelům i našim dobrovolníkům za perfektní reprezentaci.

odkaz na fotografie: https://photos.app.goo.gl/1sYVoaT6juzj9qH47

13.9.2018

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

Strana 2 z 6
fwefe