Archa Liberec

Centrum pro zvířata v nouzi

Titulní strana Novinky
Aktuality
Den zvířat 2017

Přijďte s námi oslavit mezinárodní den zvířat do ZOO Liberec. Krom běžných komentovaných krmení zvířat na vás čeká pestrý program od 10.00 do 16.00 hod. - interaktivní, sportovní, naučná i výtvarná stanoviště po celé zoo. Sokolnické ukázy, prohlídky kuchyně a setkání s ošetřovateli, kteří jsou ochotni Vám povědět vše co by vás zajímalo o jejich svěřencích. Naše stanoviště najdete pod vyhlídkou u žiraf. Těšíme se na Vás.22196496_1529108867143532_7574605052371522771_njpg.jpg

5.10.2017

 
Poděkování masérskému studiu MARCUS

masaze_dar_zmensenyjpg.jpg

Děkujeme masérskému studiu MARCUS za masáž krku a zad pro naše zaměstnance zdarma. Mile nás tento počin potěšil a děkujeme za ocenění naši práce, kterou pro zvířátka děláme.

5.10.2017

 
akce Otevřené Dveře

 

Přijďte na pravidelnou čtakceotevrene_dverezari_2017_velkyjpg.jpgvrtletní komentovanou prohlídku záchranné stanice v sobotu 9.9.2017 ve 13.00 hod. Máte jedinečnou možnost se podívat na živočichy z volné přírody umístěné v Centru ARCHA. Dozvíte se jak nám pomáhají a proč zůstávají v kleci,...

 
Akce Otevřené dveře

 

akceotevrene_dvere2017_cervenjpg.jpg

Zveme Vás na akci Otevřené dveře v sobotu 3.6.2017 ve 13.00 hod. Na programu je komentovaná prohlídka záchranné stanice s Ing. Ivanou Hancvenclovou shrnující novinky za uplynulého čtvrt roku.

 
reportáž pro Tosina
04-26-17-10-01-08-3848639redaktorkaceskehorozhlasuliberecluciefurstovaatosikzlibereckehoutulkuarcha1300x218p0jpeg.jpegReportáž o Tosinovi byla úspěšná, pejskovi se podařilo najít nový domov. Děkujeme!

Děkujeme za mediální propagaci našeho obra, který čím dál tím hůř snáší pobyt za mřížemi. Více v reportáži na: http://www.rozhlas.cz/liberec/informacezliberecka/_zprava/psi-obr-z-libereckeho-utulku-archa-hleda-novy-domov--1721126
 
Poděkování
Bob Martin

Děkujeme síti prodejen Zvěrokruh (Samohýl group) za obdarování našeho útulku spot ony Bob Martin v počtu 200 ks. Sezóna klíšťat a blech již nastává, tak jsme rádi, že i pejskům z útulku můžeme od těchto ošklivých parazitů pomoci. První várka vykoupaných a navoněných pejsků již antiparazitika dostala, další na jarní očistu ještě čekají.

 
Vyvětrání útulku

03-28-17-03-29-48-bez-nazvujpg.jpg

 

 

Zveme Vás na jarní vyvětrání útulku, které se uskuteční v sobotu 8.dubna 2017 ve 13.00 hod. Letos nás čeká čtyřkilometrová trasa do okolí útulku. Připravené mapky Vás povedou tak, že nemůžete zabloudit. Při správném projití trasy na Vás nakonci čeká překvapení. Po venčení bude k dispozici ohýnek a připraveno opékání vuřtíků. Kdo bude chtít opéct něco jiného, musí si donést sám.

Těšíme se na Vás.

28.3.2017

 

 
Poděkování INISOFT

Děkujeme firmě INISOFT za kvalitní krmení pro naše hubeňoury DAIKIRI a EDMUNDA, kočičí alergičku STÁĎU a i další pejsky. Kočičce Stádě krmení vydrží téměř na celý rok a vzhledem k tomu, že je v útulku již třetím rokem je to pro nás velká pomoc.

 
BENEFIČNÍ KONCERT

Veliké díky patří pořadatelům této akce, zejména paní vychovatelce Bohumile Nitschové, která celou akci zorganizovala a vedení domova, za to že umožnilo ve svých prostorách akci pořádat. Program byl velmi zajímavý, žákům, kteří na koncertě vystupovali patří veliký obdiv a jsou to naši hrdinové díky kterým se podařilo vybrat krásných 5.300,- Kč.

Ještě jednou mnohokrát děkujeme.

14.12.2016

 

Srdečně jste všichni zváni na benefiční koncert studentů Domu mládeže v Liberci, který se koná 13.12.2016 od 19.00 hod. v sále DM Zeyerova. Výtěžek koncertu chtějí pořadatelé věnovat Centru ARCHA. Mnohokrát děkujeme!

Více info v příloze:

 

 
akce firmy JKanimals

Děkujeme paní Jakoubkové, která se zapojila do akce firmy JKanimals a koupí krmiva na www.jkanimals.cz darovala útulku dva 14kg pytle kvalitních granulí.

 
Dar z Lidlu

Dar od společnosti Lidl!

Děkujeme společnosti Lidl za podporu opuštěných pejsků v útulcích. Darováním 192 kg granulovaného krmiva nám zajistila krmivo pro pejska Labiho na celý rok. Děkujeme!
 
Modrý puntík!

21.11.2016 dorazili zástupci veterinární kliniky Vethope a předali granulky z celorepublikové sbírky. Děkujeme!

 

K datu ukončení sbírky se podařilo nashromáždit 1912 kg krmiva. Více na http://www.vethope.cz/cs/vysledky-sbirky-modry-puntik-2016/. Do libereckého Centra ARCHA jste darovali 33,5 kg konzerv a paštiček a 23 kg kvalitních granulí. Děkujeme! Toto darované krmivo zůstává u nás pro naše svěřence a ještě nám budou předány další granulky, které darovali lidé z celé České republiky do dalších sběrných míst.

7.11.2016

 

Centrum ARCHA se v průběhu měsíce října stává sběrným místem pro dobročinnou sbírku krmiva pro psy a kočky, kterou pořádá veterinární klinika Vethope za podpory Nadace na ochranu zvířat ve dnech 4.10.-4.11.2016. Darované krmivo bude rozděleno mezi útulky po celé České republice. Dárci mají nárok na zdravotní prohlídku svého zvířete za 1 Kč právě na pražské klinice Vethope. Více informací a průběžné výsledky najdete na www.vethope.cz nebo na facebooku vethopeklinika.

banner-na-webjpg.jpg

 
natáčení Chcete mě!

Jako již tradičně při natáčení pořadu nám počasí nepřálo. Padaly kroupy, pršelo a bylo sychravo, přesto se snad podařilo natočit pěknou nabídku. Pan Zdeněk Srstka všechny pejsky krásně představil a už se můžete těšit na vysílání pořadu, které proběhne 10. dubna.

 

22.3.2016

 
Výtvarná soutěž k mezinárodnímu dni zvířat 2016

Letošní ročník již tradiční soutěže pro žáky základních škol Libereckého kraje je zaměřen na vodní říši. Voda je nedílnou součástí našich životů, poslední dobou nám z krajiny mizí a je třeba si uvědomit jaký to má vliv na přírodu i samotného člověka. Rybník, mokřad, ale i pouhá kaluž je plná života.
Tato tradiční soutěž s tématikou zvířat se snaží prostřednictvím nejrůznějších témat přimět k zamyšlení nad vztahem každého z nás k živé přírodě. Klade si za cíl poznávat živočichy různých biotopů a dává prostor vyjádřit své myšlenky v obrazech.
Již devatenáctý ročník soutěže proběhne na téma „Vodní svět"
Výstava je pak přehlídkou tvorby na školách Libereckého kraje. Návštěvníci si mohou prohlédnout různé výtvarné techniky od kresby a malby přes kombinovanou techniku, počítačovou grafiku až po tvorbu prostorových objektů a keramiku. Výstava nejlepších prací bude k vidění již tradičně v suterénu knihovny od 30.září do 27. října 2016.

Soutěž vypisuje Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec za finanční podpory Libereckého kraje odboru životního prostředí a zemědělství. Vyhlášení výsledků a předání cen proběhne 1. října od 10:00 hod. v Experimentálním studiu v Lidových Sadech.

22.2.2016

 
masáže psů

V loňském roce nás oslovila Bc. Tereza Machová, DiS. s nabídkou spolupráce v podobě masáže psů na uvolnění svalového ale i psychického napětí pro naše seniory. Jelikož jsme z oslovených útulků zareagovali na tuto nabídku jako jediní, může terapie probíhat jednou za čtrnáct dní a uvidíme, zda přinese nějaké zlepšení. Pro útulek poskytuje tuto službu zcela zdarma. V sobotu 9. ledna se podařilo namasírovat sedm pejsků - Dred, Cucek, Gipsy, Očko, Barbucha, Štola, Kašpar. Všichni pejskové se zprvu báli, jelikož nevěděli, co se s nimi bude dít, ale pak si masáž náramně užívali. Jen Bábuška je naprosto nespolupracující pes, u které jsme museli masáž přerušit, jelikož se není schopná uklidnit.
Tereza Machová je i aktivním dobrovolníkem u nadačního fondu Pes v nouzi (výroba předmětů do prodejního bazárku, účast na pořádání bazárků, organizace setkání a charitativních procházek, návštěv útulků,...). I ze sobotní návštěvy vznikne report na FB stránky Nadačního fondu a i na Pesweb. Děkujeme za hodné lidi, kteří mezi námi stále jsou a chtějí nezištně pomáhat.

11.1.2016

 
kampaň "Pomozte naplnit misky v útulcích"

Děkujeme společnosti Mars Czech, s.r.o. a Nadaci na ochranu zvířat za darování 1120 kg krmiva značky Pedigree a 135 kg krmiva značky Whiskas pro naše svěřence. Granule jsme získali zapojením se v dotazníkové kampani již po několikáté. Vždy nám pomáhá ušetřit náklady na nákup granulovaného krmiva, které můžeme vynaložit na specializované diety či neplánované veterinární zákroky. Chtěla bych touto cestou poděkovat týmu z Nadace na ochranu zvířat, který pro útulky vyjednává potřebnou pomoc. Vaší práce si vážíme.

18.12.2015

 
Strom dárců 2015
Stejně jako loni máme připraven pro hodné lidi strom dárců, který mohou zdobit ozdobičkami s přáním, nebo podpisem.

Za každý přinesený dáreček pro zvířata z ARCHY umístí dárci ozdobičstrom dárcůku na strom dárců. Stromek můžete zdobit v průběhu celého prosince. Stejně jako v roce předchozím, pak bude stromek zdobit chodby útulku i v letech následujících.
Můžete nosit cokoli, co je určeno pro pejsky, kočičky, ale i další domácí mazlíčky jako jsou papoušci, králíci, morčata, osmáci a fretky. Pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat, co je aktuálně potřeba, je zde seznam: konzervy a taštičky pro kočky a pejsky; písek do kočičích záchodů; tabletky na odčervení, obojky proti blechám, pipety proti blechám, roztoky na čištění uší i očí. Pro zvířata v záchranné stanici to jsou: lískové a vlašské ořechy pro veverky a ptáky, ovesné vločky, slunečnice, ječmen, směs zrní pro andulky.

Již v prvních dnech měsíce lidé na zvířátka myslí a první tři ozdobičky na stromečku visí. Za všechny malé i velké dary mnohokrát děkujeme!  3.12.2015

1.1.2016 - Znovu děkujeme všem, kteří přinesli třeba i malý dáreček pro naše zvířátka. Strom se podařilo zaplnit tak, že pod ozdobami není ani vidět. Moc si toho vážíme.

 
Stěně nebo vysavač?

kampaň ETADíky Vašim hlasům na stránce www.stenenebovysavac.cz jsme získali 60kg kvalitního krmiva pro naše pejsky, které dorazilo právě dnes 3. prosince 2015. Ještě jednou děkujeme společnosti ETA, že jsme se mohli zapojit a získat tak granule pro pejsky. V rámci kampaně se podařilo vybrat 10.000,- Kč, za které byly nakoupeny granule a rozděleny do tří zapojených útulků. Děkujeme!

3.12.2015

 

 

 

Kampaň ETA - Zapojili jsme se do kampaně společnosti ETA "Štěně nebo vysavač?" na stejnojmenné stránce www.stenenebovysavac.cz.

Sdílením odkazu na facebooku můžete podpořit tři vybrané útulky, mezi které se rozdělí vybraná částka. Kampaň poběží v průběhu měsíce října. Prosíme tedy o sdílení odkazu po všech známých, aby vybraná částka byla co největší. Děkujeme!

8.10.2015

 
Den Země

 

denzeme15jpgjpg.jpg

 

V sobotu 25. 4. 2015 bude liberecká zoo dějištěm pro zajímavé aktivity na téma: "Zdravá země, zdraví lidé", kterými se připojí, spolu s vámi, k mezinárodnímu Dni Země (Earth Day). Zoo tento den věnuje i křtinám dvou mláďat zebry Chapmanovy, kterým bude kmotrem skvělý český reprezentant ve skoku na lyžích - Roman Koudelka. Program je připraven od 10.00 do 14.00. Před branami zoo budou celý den prostřednictvím partnerské společnosti Elektrowin vybírány nepotřebné a vysloužilé elektrospotřebiče. Jejich odevzdání vám přinese výhodu ve slevě na vstupné do zahrady.
Centrum Archa
bude mít také své aktivity na původ světově významných plodin a ukázky aranžování ovoce lahodící dětskému oku, nebo-li jak dostat vitaminy do dětí. Můžete nás podpořit svou návštěvou našeho stánku umístěného na plácku nad bazenem lachtanů. Budeme se na vás těšit.

 
Letecký den

letecký den

 

 

Zajímá Vás osud netopýrů, které jste třeba právě Vy našli ve svém bytě? Chcete se o těchto zajímavých zvířatech dozvědět více? Pak si nenechte ujít vypouštění netopýrů, kteří u nás přečkali zimu. Předpokládaný termín akce je ve čtvrtek 16. dubna v 19:00 hod. Termín je závislý na vývoji počasí.

10.4.2015

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 3 z 5
fwefe