Archa Liberec

Centrum pro zvířata v nouzi

Titulní strana Novinky
Aktuality
STROM DÁRCŮ

strom dárců

strom dárců

Děkujeme všem, kteří nemysleli jen na sebe a přispěli, třeba i jen použitými, ale funkčními pomůckami po svém kamarádovi, či krmivy, nebo dokonce finančním píspěvkem. Dárců se v průběhu prosince objevilo opravdu velké množství a jsme jim vděční. Získali jsme tak zásoby granulí min. na půl roku a konzervy také nějaký ten měsíc vydrží.
15.1.2015

Děkujeme, že nám pomáháte plnit strom dárců. Po sedmnácti dnech fungování se nám strom krásně košatí a každý den tam přibývají nové a nové lístečky. To je príma.
17.12.2014

Pomozte nám zaplnit lístky STROM DÁRCŮ. Za každého dobrého člověka, který v prosinci přinese do Centra Archa dáreček pro pejsky, kočičky, ale i další handicapovaná zvířata z volné přírody, přibude na holých větvích lístek s jeho jménem. Rádi bychom zaplnili všechny větve, aby strom byl hodně košatý. Průběžně vás zde budeme informovat o tom, jak se daří větve plnit. Strom je naší formou poděkování, zato že vám není osud zvířat lhostejný. Je umístěn ve vstupních prostorách útulku všem na očích a může být inspirací i pro další návštěvníky.

4.12.2014

 
Kampaň naplňte misky v útulcích.
„Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec děkuje Nadaci na ochranu zvířat a spol. MARS CZECH, s.r.o. za dar v podobě suchého granulovaného krmiva značek Pedigree v celkovém množství 974 kg."

Opět se nám podařilo získat granulované krmivo pro psy díky zapojení v dotazníkové anketě Nadace na ochranu zvířat WAD 2014 - naplňte misky v útulcích. V úterý 18.11.2014 dorazila dodávka s várkou granulovaného krmiva, které pejskům zase na nějakou dobu vydrží. Ještě jednou mnohokrát děkujeme!

 
Vánoce se SuperZOO 2014
superzooStejně jako loni můžete podpořit Centrum ARCHA koupí dárečků pro zvířata. Dárečky jim nadělíte pod stromeček přímo v prodejně SuperZOO v OC Fórum. Akce probíhá od 22. listopadu do 24. prosince do 11:00 hod., kdy nadílku převezmou zaměstnanci Centra, aby mohli na Štědrý den podělit zvířátka. Za všechny nadělené dárečky předem děkujeme.
 
návštěva z Výchovného ústavu v Chrastavě
VU_DDSVe středu 15.října dorazila do Centra pro zvířata v nouzi návštěva svěřenců Výchovného ústavu a domova dětí se školou z Chrastavy. Předali nám darem stelivo pro kočičky a naoplátku jsme je provedli útulkem i záchrannou stanicí pro handicapované živočichy. Stejně jako naši psí svěřenci a rošťáci potřebují dostat nějaký řád a výchovu, aby jejich další soužití s lidmi bylo pokud možno bezproblémové, tak i tyto děti potřebují získávat určitý výchovný řád a rozvíjet lásku k přírodě a ke všemu živému. V tomto ohledu bychom jim zase na oplátku chtěli pomoci my a navázat i další spolupráci nejen v podobě pravidelného venčení.
 
Vyvětrání útulku
vyvětrání útulku

Vyvětrání útulku - Pojďte s námi venčit - quest divočinou aneb loukami kolem Archy.

V sobotu 20. 9. 2014 od 13 hodin je pro Vás v libereckém Centru pro zvířata v nouzi Archa připraven báječný program, tak vezměte své čtyřnohé miláčky a přijďte. Pozvání platí i pro ty, kteří pejska nemají, chtějí si užít hezké odpoledne a podpořit činnost centra.
Program:
Prohlídka záchranné stanice
Quest je vlastně hledání pokladu, které zpestřuje procházku plněním dílčích úkolů na jednotlivých stanovištích, jejichž úspěšné absolvování umožní vyluštění tajenky vedoucí k nalezení pokladu. Hledačka vás provede divočinou, projdete se loukami kolem Archy, protáhnete si tělo a dozvíte se něco o lužním lese, či historii nejbližšího okolí.
Délka trasy: cca 6km.
Náročnost: středně náročné, trasa vede přes louky, pro maminky s kočárkem a vozíčkáře není vhodná. Děti do 15-ti let v doprovodu rodičů.
S sebou: tužku, pevnou obuv, vhodné oblečení do divočiny :-), dobrou náladu.
Začátek trasy: Centrum ARCHA, Ostašovská 570, Liberec 11
Posezení u ohně
Poté, co se vrátíme znaveni honbou za pokladem, načerpáme nové síly při opékání vuřtů, povídání a když bude chuť a nálada, třeba i zpívání s kytarou. Pro účastníky výletu je občerstvení zajištěno.

Předpokládaný konec v 18 hodin. Akce se koná za každého počasí.

pár foteček ze začátku akce:

 

 
Poděkování

daryDěkujeme spolku MY PROTI VŠEM, který rozjel projekt na podporu zvířat, která neměla štěstí na pánečky a znejrůznějších důvodů skončila v útulku pro opuštěná zvířata. V rámci projektu se podařilo nashromáždit čásku 8.427,- Kč, za kterou byly nakoupeny potřebné věci pro útulek: odčervovací tablety Caniverm (100 tbl.), roztoky na čištění uší Otifree (8x), granule pro psy Calibra (Senior, Puppy, pro aktivní psy) - 6x 12kg pytle, 7x 3 kg pytle, paštika pro psy (7x), kapsičky pro kočky Calibra (26x) a kočkolit 5kg (8x). Děkujeme všem jednotlivcům, kteří alespoň malou částkou přispěli (více zdeext). Materiální dary pak byly předány osobně zástupci spolku 28.8.2014 a spříjemnili tak zvířátkům konec prázdnin. Po paštičkách pro psy a kapsičkách pro kočky se jen zaprášilo :o). Ještě jednou mnohokrát děkujeme.

 

 
Sběr potřeb a krmiva pro útulek

Děkujeme všem, kteří na nás mysleli a v rámci svých aktivit uspořádali sběr pomůcek a krmiva pro útulek. V průběhu června to jmenovitě jsou:

denso
DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o.
, kteří v rámci svých firemních dnů pro zaměstnance mysleli i na zvířátka. Snad se tato akce stane pravidelným počinem i do budoucna. Centrum ARCHA tak získalo celou řadu dobrot pro pejsky a kočičky, stelivo, ovesné vločky, těstoviny a rýži.zs_u_soudujpg.JPG

ZŠ U Soudu - žáci 2.-A v rámci projektových dnů vytěžili v bazárku finance, které se rozhodli věnovat Centru ARCHA a nakoupili za ně kočičí kapsičky, kterými krmíme nejen kočky, ale jsou hojně využívány i v záchranné stanici pro krmení mláďat některých ptáků, dále mléčné kaše pro mláďata veverek a kun, těstoviny a rýži pro pejsky na dietách, konzervy a celou řadu dalších dobrot.
- žáci 8.třídy - věnovali svůj výtěžek 880,- Kč v podobě finančního příspěvku


ZŠ Lesní - 5.A uspořádala sběr pomůcek pro zvířátka z útulku a podařilo se vybrat: deky, granule, tyčinky, konzervy, taštičky, obojky, vodítka, košík a navíc ještě hotovost 770,- Kč.


Všem velmi děkujeme za pomoc.

25.6.2014

 
QUEST DIVOČINOU aneb Loukami kolem Archy

Nevíte kam jít s pejskem na procházku? Připravili jsme pro vás nový Quest s názvem QUEST DIVOČINOU aneb loukami kolem Archy ke stažení v pdf (122,67kB) . Nevíte co je Qeust? Nebojte se, jistě vás to bude bavit.

„Samotný questing je hra připomínající českou honbu za pokladem nebo tzv. šipkovanou a jeho smyslem je představit zábavnou formou přírodní i kulturní bohatství dané lokality," vysvětluje předsedkyně občanského sdružení Actea Kateřina Kočí. Každý quest se skládá z dílčích úkolů na trase, která končí objevením pokladu.„Na webu si můžete ke každé hledačce stáhnout mapu a popis hledačky i s dílčími úkoly. Když se vám podaří úspěšně absolvovat všechny úkoly podél trasy, získáte znění tajenky, která vás nakonec dovede k pokladu." Poklad je pak obdobný jako u geocachingu - obsahuje většinou drobnosti, které lze vyměnit, a také razítko, které si návštěvník orazí do své knihy či sešitu. „Nechybí tu samozřejmě ani návštěvní kniha, do které se může zapsat každý, kdo vyluští tajenku a k pokladu se dostane."

Další informace najdete na www.questing.czext

Kontakt:
Kateřina Kočí, předsedkyně o.s.Actaea, e-mail:
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel.: 777 044 758.

Naše hledačka vás provede divočinou, projdete se loukami kolem Archy, protáhnete si tělo a dozvíte se něco o lužním lese, či historii nejbližšího okolí. Quest byl vytvořen především pro zpestření procházky se psem, ať už vlastním, či vypůjčeným z útulku.
Délka trasy: cca 6km.
Náročnost: středně náročné, trasa vede přes louky, pro maminky s kočárkem a vozíčkáře není vhodná. Děti do 15-ti let v doprovodu rodičů.
Kdy je vhodné hledačku procházet: je přístupná celoročně, je třeba počítat se sněhem, či přerostlou trávou, po dešti mohou být louky podmáčené,... zkrátka je třeba vhodná obuv.
S sebou: tužku, pevnou obuv, vhodné oblečení do divočiny :-), dobrou náladu
Začátek trasy: Centrum ARCHA, Ostašovská 570, Liberec 11


Další hledačky v okolí:

První liberecká hledačkaext

 

21.5.2014

 
Den Země

den_zeme


26. dubna 2014 můžete navštívit náš stánek v zoologické zahradě na oslavách Dne Země
ve vyhlídce u zeber. V celé zoo je připraven program od 10.00 do 14.00 hod. Výtvarné dílničky, soutěže a hry na téma ohrožená planeta, ochutnávka a prodej farmářských produktů, křtiny mláděte gibona bělolícího, výstava dětských prací a v neposlední řadě sběr elektroodpadu. Za přinesený elektroodpad získáte slevu na vstupném.

 

23.4.2014

 
otvíračka 17.4.2014

17.dubna 2014 proběhla úspěšná akce den otevřených dveří, aneb otvíračka v Centru ARCHA. Počasí nám vyšlo na jedničku, občerstvení bylo skvělé a lidiček, kteří měli zájem o tuto problematiku se sešlo kolem šedesátky. Největší gró bylo v deset hodin při slavnostním otevření záchranné stanice za přítomnosti paní primátorky, ale i v průběhu odpoledne se dostavila dvacítka zájemců o prohlídku záchranné stanice. Došlo i na první úspěšně zvládnutý quest. Za váš zájem děkujeme a budeme se těšit někdy příště.

Pár fotografií z akce:

 
otevření záchranné stanice pro veřejnost

otviracka

 

Dovolte, abychom vás pozvali na otevření záchranné stanice pro handicapované živočichy 17.4.2014.
V průběhu odpoledne budou připraveny dvě komentované prohlídky pro veřejnost od 13.00 a 15.00 hod. Zájemci budou moci absolvovat quest, na jehož trasu mohou vzít i svěřence z našeho útulku. Dle počasí bude připraveno ohniště pro opečení buřtíků, či jablek. Přijďte si užít prázdninové odpoledne do Centra pro zvířata v nouzi, těšíme se na vás.
Dostavba ZS byla realizována v letech 2012 - 2013, byla spolufinancována Evropskou unií - Evropským fondem pro regionální rozvoj a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí.
baner opžp

tisková zpráva TZ (1417kB)

 

4.4.2014

 
Jarní očista

Děkujeme všem, kteří se zapojili do naší březnové akce na jarní očistu osazenstva útulku a přinesli pěnové šampony proti blechám a klíšťatům. Celkem se podařilo nasbírat 17 šamponů, což je dostatečné množství, které by mělo stačit pro celý útulek. Prvních šest pejsků je již vykoupáno a další budou následovat. Všem ještě jednou děkujeme.

1.4.2014                                                         
 
Jarní očista

Pomozte nám nasbírat v průběhu měsíce března pěnové šampony Orthosan proti blechám a klíšťatům, abychom mohli provést jarní očistu celého osazenstva útulku a především našich stálých svěřenců a přichystat je tak na příchod nové sezony a nových zájemců. Za každý Orthosan dostanou dárci drobný dárek. Akce bude předčasně ukončena při nasbírání 25 šamponů.

27.2.2014

 
Poděkování

01-02-14-11-50-19-zoo-pf-2014jpg.jpgChtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří mysleli na zvířata v útulcích a nějakou formou přispěli. Bylo vás opravdu hodně, ať už firmy, které vyhlásily sbírky či jednotlivci (seznam naleznete v "Dárcích"). Dveře se prakticky od počátku prosince netrhly. Zásoby krmení, dek a především pamlsků máme dostatečné a to díky vám. Potěšující je, že se sešla řada opravdu kvalitního značkového krmení, které je potřeba pro výživu často hubených, podvyživených zvířat, která se do útulku dostávají.

Ještě jednou všem děkuji a přeji úspěšný nový rok 2014 a co nejméně ošklivých překvapení.

Mgr. Lenka Čápová - vedoucí ARCHA

 
Vánoce se SUPER ZOO

V prosinci proběhla vánoční akce obchodního řetězce SUPER ZOO v jejichž prodejnách jste mohli pod vánočním stromečkem nechat dárečky pro opuštěná zvířátka v útulcích. Našimi spřátelenými prodejnami, které vybírali dárečky pro naše svěřence byly: SUPER ZOO Severka Liberec, Fórum Liberec a Interspar Liberec. Na Štědrý den byly do útulku předány dárky v celkové hodnotě 5 530,- Kč. Nejčastěji to byly konzervy, kapsičky a pochoutky, dokonce se dostalo i na krmení pro hlodavce i ptáky. Mnohokrát všem, kteří přispěli děkujeme. Jmenovitě to jsou: pí. Maierová, p. Salanský, p. Nenutil, pí. Zahrádková, p. Lieskovský, p. Poláček, p. Kašpárek, pí. Zmeškalová, pí. Kubelková, p. Hoffman, pí. Patočková, p. Vejra a pí. Suchánková. Děkujeme i všem nejmenovaným dárcům.
více na www.superzoo.cz

2.1.2014

 
Do ARCHY dorazila tuna granulí

misky_v_utulcichjpg.jpg„ Útulek ARCHA - Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec děkuje Nadaci na ochranu zvířat a spol. MARS CZECH, s.r.o. za dar v podobě suchého granulovaného krmiva značek Pedigree a Whiskas v celkovém množství 1 394 kg."

Díky tomuto daru jsme naplnili 5 391 psích a 2 800 kočičích misek.

V pátek 29.11.2013 dorazila dodávka s várkou granulovaného krmiva, které jsme získali díky zapojení se v dotazníkové anketě Nadace na ochranu zvířat WAD 2013 - naplňte misky v útulcích. Zároveň dorazili zástupci spolupracujících firem, aby krmivo osobně předali a pomohli vyvenčit i nějaké pejsky. Ještě jednou mnohokrát děkujeme!

 

 
ZŠ Ještědská podarovala zvířátka v útulku

Žáci 5.C ZŠ Ještědská uspořádali vánoční sbírku pro útulek, do které se zapojila celá škola. Nashromáždili celou řadu konzerv a kapsiček pro pejsky a kočičky, granule, deky, hračky, obleček pro psa i dokonce 400,- Kč do útulkové kasičky. Za všechny dary mnohokrát děkujeme.

27.11.2013

 
hledá se páneček!

skrbekjpg.jpg

 


Prosím o pomoc při hledání majitele psa, kterého jsem našel pobíhat na silnici z Držkova do Železného Brodu u restaurace U Pyrámu v sobotu 20.4.2013. Pes je kříženec staforda, pitbulla? Pes měl na sobě kožený obojek bez známky a na obojku košík. Psa jsem po domluvě s městskou policií Železný Brod, ubytoval u sebe doma.
Majitel nebo osoba, která psa pozná, ať se prosím ozve na tel. číslo 725498532 nebo 734609359
Děkuji za spolupráci
Skrbek Jan

 
podpořte Karlose!

Máte-li chuť můžete podpořit v hlasovací soutěži bývalého svěřence našeho útulku - Karlose nyní Jackyho- křížence Jack 312l09karlos_3jpg.JPGRussella, který i přes svou nemoc - epilepsii - nalezl hodné páníčky. Ti s ním soutěží o NEJ psa roku 2013 na portále blesk.cz. Pomozte mu vyhrát v krajském kole a pomůžete tak i dalším pejskům v útulku, kteří dostanou odměnu. Páneček chce výhru věnovat právě útulku.

více na http://hobby.blesk.cz/soutez/nejpes/2013/profil/3590/jacky

 
Výtvarná soutěž

Již šestým rokem pořádá Centrum pro zvířata vplakat nouzi výtvarnou soutěž k mezinárodnímu dni zvířat. Soutěž je určena žákům základních škol. Prvních deset ročníků pořádala Liga na ochranu zvířat s podporou Libereckého kraje, po ní převzalo štafetu Centrum ARCHA. Každým rokem je jiné téma, v minulosti jsme mohli vidět výstavy nejlepších prací v čítárně Krajské věděcké knihovny na téma např. zvířata pod lupou, zvíře, kterým bych chtěl být..., veselá zvířátka, kamarád do útulku nepatří..., zvířata-vztah člověka a zvířete a další. Letošní ročník je věnován zvířatům jihovýchodní Asie. Tema je spojené s kampaňí zoologických zahrad věnované problematice kácení pralesů a vysazování monokultur palem olejných pro potřebu nás všech a ničení původních biotopů a ohrožování nejen endemických druhů živočichů.
Více k soutěži zde.

20.3.2013

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 4 z 5
fwefe