Archa Liberec

Centrum pro zvířata v nouzi

Titulní strana Novinky
Aktuality
Jarní očista

Pomozte nám nasbírat v průběhu měsíce března pěnové šampony Orthosan proti blechám a klíšťatům, abychom mohli provést jarní očistu celého osazenstva útulku a především našich stálých svěřenců a přichystat je tak na příchod nové sezony a nových zájemců. Za každý Orthosan dostanou dárci drobný dárek. Akce bude předčasně ukončena při nasbírání 25 šamponů.

27.2.2014

 
Poděkování

01-02-14-11-50-19-zoo-pf-2014jpg.jpgChtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří mysleli na zvířata v útulcích a nějakou formou přispěli. Bylo vás opravdu hodně, ať už firmy, které vyhlásily sbírky či jednotlivci (seznam naleznete v "Dárcích"). Dveře se prakticky od počátku prosince netrhly. Zásoby krmení, dek a především pamlsků máme dostatečné a to díky vám. Potěšující je, že se sešla řada opravdu kvalitního značkového krmení, které je potřeba pro výživu často hubených, podvyživených zvířat, která se do útulku dostávají.

Ještě jednou všem děkuji a přeji úspěšný nový rok 2014 a co nejméně ošklivých překvapení.

Mgr. Lenka Čápová - vedoucí ARCHA

 
Vánoce se SUPER ZOO

V prosinci proběhla vánoční akce obchodního řetězce SUPER ZOO v jejichž prodejnách jste mohli pod vánočním stromečkem nechat dárečky pro opuštěná zvířátka v útulcích. Našimi spřátelenými prodejnami, které vybírali dárečky pro naše svěřence byly: SUPER ZOO Severka Liberec, Fórum Liberec a Interspar Liberec. Na Štědrý den byly do útulku předány dárky v celkové hodnotě 5 530,- Kč. Nejčastěji to byly konzervy, kapsičky a pochoutky, dokonce se dostalo i na krmení pro hlodavce i ptáky. Mnohokrát všem, kteří přispěli děkujeme. Jmenovitě to jsou: pí. Maierová, p. Salanský, p. Nenutil, pí. Zahrádková, p. Lieskovský, p. Poláček, p. Kašpárek, pí. Zmeškalová, pí. Kubelková, p. Hoffman, pí. Patočková, p. Vejra a pí. Suchánková. Děkujeme i všem nejmenovaným dárcům.
více na www.superzoo.cz

2.1.2014

 
Do ARCHY dorazila tuna granulí

misky_v_utulcichjpg.jpg„ Útulek ARCHA - Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec děkuje Nadaci na ochranu zvířat a spol. MARS CZECH, s.r.o. za dar v podobě suchého granulovaného krmiva značek Pedigree a Whiskas v celkovém množství 1 394 kg."

Díky tomuto daru jsme naplnili 5 391 psích a 2 800 kočičích misek.

V pátek 29.11.2013 dorazila dodávka s várkou granulovaného krmiva, které jsme získali díky zapojení se v dotazníkové anketě Nadace na ochranu zvířat WAD 2013 - naplňte misky v útulcích. Zároveň dorazili zástupci spolupracujících firem, aby krmivo osobně předali a pomohli vyvenčit i nějaké pejsky. Ještě jednou mnohokrát děkujeme!

 

 
ZŠ Ještědská podarovala zvířátka v útulku

Žáci 5.C ZŠ Ještědská uspořádali vánoční sbírku pro útulek, do které se zapojila celá škola. Nashromáždili celou řadu konzerv a kapsiček pro pejsky a kočičky, granule, deky, hračky, obleček pro psa i dokonce 400,- Kč do útulkové kasičky. Za všechny dary mnohokrát děkujeme.

27.11.2013

 
hledá se páneček!

skrbekjpg.jpg

 


Prosím o pomoc při hledání majitele psa, kterého jsem našel pobíhat na silnici z Držkova do Železného Brodu u restaurace U Pyrámu v sobotu 20.4.2013. Pes je kříženec staforda, pitbulla? Pes měl na sobě kožený obojek bez známky a na obojku košík. Psa jsem po domluvě s městskou policií Železný Brod, ubytoval u sebe doma.
Majitel nebo osoba, která psa pozná, ať se prosím ozve na tel. číslo 725498532 nebo 734609359
Děkuji za spolupráci
Skrbek Jan

 
podpořte Karlose!

Máte-li chuť můžete podpořit v hlasovací soutěži bývalého svěřence našeho útulku - Karlose nyní Jackyho- křížence Jack 312l09karlos_3jpg.JPGRussella, který i přes svou nemoc - epilepsii - nalezl hodné páníčky. Ti s ním soutěží o NEJ psa roku 2013 na portále blesk.cz. Pomozte mu vyhrát v krajském kole a pomůžete tak i dalším pejskům v útulku, kteří dostanou odměnu. Páneček chce výhru věnovat právě útulku.

více na http://hobby.blesk.cz/soutez/nejpes/2013/profil/3590/jacky

 
Výtvarná soutěž

Již šestým rokem pořádá Centrum pro zvířata vplakat nouzi výtvarnou soutěž k mezinárodnímu dni zvířat. Soutěž je určena žákům základních škol. Prvních deset ročníků pořádala Liga na ochranu zvířat s podporou Libereckého kraje, po ní převzalo štafetu Centrum ARCHA. Každým rokem je jiné téma, v minulosti jsme mohli vidět výstavy nejlepších prací v čítárně Krajské věděcké knihovny na téma např. zvířata pod lupou, zvíře, kterým bych chtěl být..., veselá zvířátka, kamarád do útulku nepatří..., zvířata-vztah člověka a zvířete a další. Letošní ročník je věnován zvířatům jihovýchodní Asie. Tema je spojené s kampaňí zoologických zahrad věnované problematice kácení pralesů a vysazování monokultur palem olejných pro potřebu nás všech a ničení původních biotopů a ohrožování nejen endemických druhů živočichů.
Více k soutěži zde.

20.3.2013

 
adopce zvířat

Kvůli větší poptávce jsme se rozhodli pro možnost virtuální adopce. Nejedná se o adopci pejsků, ale o adopci trvale handicapovaných živočichů, kteří zůstávají v naší záchranné stanici. U pejsků stále věříme, že každý z nich může najít nový, lepší domov. Více o adopci se dozvíte zde.

15.3.2013

 
ZŠ Švermova pomáhá opuštěným zvířátkům

ZŠ Švermova v rámci dne otevřených dveří 5.1.2013 uspořádala aktivitu "Cvičení pomáhá", díky které se vybralo pro útulek 1.020,- Kč. Každé dítě se svým rodičem, kteří se zůčastnili aktivit udělali nejen něco pro své zdraví, ale také přispěli pomyslnou desetikorunou na útulek. Sponzorem, který pak pomyslné peníze převedl na ty pravé byla firma COPIA Liberec a její jednatel Luboš Koutník. Všem mnohokrát děkujeme.10.1.2013

 
příspěvek od Nadace ČEZ

29. června došlo k slavnostnímu předání symbolického šeku od Nadace ČEZ
na 200.000,- Kč, ktesek_nadace_cez_malyjpg.jpgré obdržela Zoologická zahrada Liberec pro Centrum ARCHA.
Příspěvek bude věnovaný na vybudování terénní stanice pro výukové programy
a vzdělávací akce pro veřejnost, které jsou v současné době závislé na roz-
marech počasí. Terénní stanice bude sloužit jako zázemí pro školní a předškolní děti.

Foto zapůjčeno ze stránek Nadace ČEZ. 

 
bazárek pro útulek

Žáci 1.-4. třídy a školní družina základní školy z Mnichova Hradiště uspořádali v rámci žákovského projektu: "Pomoc zvířatům v nouzi" charitativní bazárek na podporu Centra ARCHA.
Své práce a výtvory z výtvarné výchovy dražili 24. dubna ve školních prostorách. Bazárek byl určen především pro rodiče a přátele školy. Vybrali přes čtyřitisíce korun, které věnují opuštěným pejskům a kočičkám z libereckého útulku.

Mnohokrát děkujeme.

25.4.2012

 
kampaň "Nakrm psa, zn. SpěcháTo!"

Útulek pro opuštěná zvířata v Centru ARCHA se zapojil do kampaně pořádané inzertním portálem SpěcháTo.cz a Nadací na ochranu zvířat. Za každého nakrmeného psa dostane útulek 25 kg granulí, což je krmivo pro středně velkého psa na 1 měsíc.
Stačí, když dáte každý den hlas svému oblíbenci na stránkách http://spechato.cz/dogsext. Akce probíhá do 15. ledna nebo do nakrmení všech pejsků.

12.1.2012

 
MARS Czech s.r.o.

Děkujeme firmě MARS Czech s.r.o. za dárečky pro pejsky a tentokráte i pro venčitele. Pejskové byli obdarováni žvýkacími pamlsky DENTAstix na čištění zubů. Pánečkové pak pytlíky na pamlsky, píšťalkami a dalšími pomůckami pro soužití se psem - postroje na připoutání psa v autě a "hárací kalhotky pro fenky". Ještě jednou děkujeme.

2.11.2011

 
PŘÍBĚHY Z ARCHY NA INTERNETU
  • Existují ptačí bombardovací letky?
  • Kolik netopýrů se vejde do digestoře?
  • Je možné zachránit dravce obaleného asfaltem?
  • Jsou mezi kachnami krkavčí matky?
  • Máte pocit, že jste na Ještědu viděli polární lišku, a přitom jste nic nepili?

Na inovovaných stránkách naší záchranné stanice pro handicapované živočichy z volné přírody se můžete seznámit s některými zajímavými příběhy, jejichž účastníky jsme se v uplynulých letech stali. Najdete v sekci "Záchranná stanice".


 
Inzerce od majitelů
Vážení návštěvníci našich internetových stránek, v rámci lepší komunikace s veřejností Vám nabízíme další službu, kterou je inzerce zvířat od majitelů. Na našich stránkách Vám zprostředkujeme nabídku psů a kočiček, které nabízí jejich původní majitelé. Centrum pro zvířata v nouzi inzeráty pouze zveřejňuje. Případné převzetí zvířete od majitelů Centrum nezajišťuje, komunikace probíhá pouze mezi původním majitelem (dárcem) a novým zájemcem.
Nabídky inzerátů naleznete v rubrice psi, kočky i u ostatních zvířat.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 5 z 5
fwefe