Archa Liberec

Centrum pro zvířata v nouzi

Titulní strana Ekologická výchova
Ekologická výchova

Díky 200 tis. příspěvku Nadace ČEZ se podařilo v roce 2012 vybudovat nové zázemí pro výukové programy.terenni_stanicejpg.JPGimg_1794jpg.JPG

Akce pro veřejnost v roce 2020:

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY ZÁCHRANNÉ STANICE

05-21-20-10-05-16-prohlidky_2020jpg.jpgV týdnu od 8. do 12. června budou každý den v 16.00 hod. probíhat komentované prohlídky záchranné stanice, která je běžně veřejnosti uzavřena, aby si zvířata na lidi zbytečně nezvykala a neochočovala se. Počet míst na prohlídkách je omezen na 15 lidí ve skupině a je třeba se předem přihlásit přes e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Přihlašovat se můžete již nyní.

14.5.2020

 

PODZIMNÍ VÝZVA ARCHA TÁHNE - 18.10.2020 - POZOR AKCE ZRUŠENA!

Bohužel, kvůli nepříznivě se vyvíjející situaci s Covid-19 a možném nakažení ošetřovatelů-pořadatelů na hromadné akci, je závod v tomto termínu zrušen a budeme jednat o náhradním termínu v příštím roce. Primárně musíme zajistit chod Centra a rizikovým akcím se vyhybat. Děkujeme za pochopení!

Charakter akce: jednoduchý orientační pochod se psem určený pro všechny, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví, strávit užitečně čas se svým psem a podpořit útulek ARCHA. Na trati se pohybujete podle itineráře a mapy a plníte zadané úkoly. Rozvíjíte fyzické a mentální schopnosti, dále také souhru člověka a psa. Maximální časový limit je 5 hodin. Cílem akce je zapojit co nejvíce majitelů pejsků z našeho útulku, abychom získali zpětnou vazbu, jak se mají, jak jsou s pejsky spokojeni a po letech je opět viděli a zjistili, co vyrostlo z roztomilých štěňátek.

PROPOZICE (15,73kB)

 


pro školní a předškolní kolektivy nabízíme výukové programy:

Pomoc v zimě

Výukový program pro předškolní děti a 1. a 2. třídu ZŠ
Délka programu: 2 x 60 min.
Období konání: listopad - březen
Cena: 40,-Kč (v ceně je i materiál na výrobu krmítka)
Cíl: seznámení se zimními spáči a s přikrmováním zvířat v zimním období

Během programu se děti dozvědí, jak mohou pomoci přežít zvířátkům kolem nás v drsném zimním období, či jak se postarat o pozdně narozené ježečky, nebo probuzené netopýry. Součástí programu je i výroba šiškového krmítka.

Máme rádi zvířata?

pro 3.-9. třídy ZŠ (přizpůsobeno věku žáků)
délka programu: 2 hodiny + venčení
období konání: celoročně
cena: 35,- Kč za žáka
cíl: Program se snaží vést žáky k zodpovědnému vztahu ke zvířatům.

Účastníci se seznámí s tím, jak a proč fungují útulky a záchranné stanice pro zvířata, jak se mají účastníci správně zachovat v problematických situacích se zvířaty, co mohou sami aktivně dělat pro ochranu zvířat a jejich prostředí.Uvidí zvířata umístěná v Centru ARCHA a nahlédnou i do jeho zákulisí. V případě hezkého počasí je možnost vzít na procházku i několik psů z útulku.

Život s handicapem

pro 6.-9. třídu ZŠ
délka programu: 2 hodiny
období konání: celoročně
cena: 35,- Kč za žáka
cíl: Uvědomění si vlivu člověka na životy zvířat z volné přírody.

Program svými aktivitami a hrami směřuje k uvědomění si důsledků lidské činnosti ve vztahu k živočichům ve volné přírodě. Některé z nich se dají představit na kolekci trvale handicapovaných živočichů v záchranné stanici Centra ARCHA.

Výtvarná soutěž k mezinárodnímu dni zvířat 2007 - 2017

Centrum ARCHA pořádalo druhou desítu ročníků výtvarné soutěže k mezinárodnímu dni zvířat a převzalo tak štafetu po Lize na ochranu zvířat, která pořádala prvních deset ročníků. Tato tradiční výtvarná soutěž s tématikou zvířat se snažila prostřednictvím nejrůznějších témat přimět k zamyšlení nad vztahem každého z nás k živé přírodě. Kladla si za cíl poznávat živočichy různých biotopů a dávala prostor vyjádřit své myšlenky v obrazech. 20. ročníkem byla soutěž ukončena.

Vítězné práce 20. ročníku: vítězné práce 2017 (4335,5kB)

Vítězné práce 19. ročníku: vítězné práce 2016 (6739kB)

Vítězné práce 16. ročníku: vítězné práce 16. ročníku (4530,5kB)

Vítězné práce 14. ročníku: vítězné práce 2011 (1615kB)

Vítězné práce 13. ročníku: vítězné práce 2010 (2068kB)

 

 

 
fwefe