Archa Liberec

Centrum pro zvířata v nouzi

QUEST DIVOČINOU aneb loukami kolem Archy

Nevíte kam jít s pejskem na procházku? Připravili jsme pro vás nový Quest s názvem QUEST DIVOČINOU aneb loukami kolem Archy ke stažení v pdf (122,67kB) . Nevíte co je Qeust? Nebojte se, jistě vás to bude bavit.

„Samotný questing je hra připomínající českou honbu za pokladem nebo tzv. šipkovanou a jeho smyslem je představit zábavnou formou přírodní i kulturní bohatství dané lokality," vysvětluje předsedkyně občanského sdružení Actea Kateřina Kočí. Každý quest se skládá z dílčích úkolů na trase, která končí objevením pokladu.„Na webu si můžete ke každé hledačce stáhnout mapu a popis hledačky i s dílčími úkoly. Když se vám podaří úspěšně absolvovat všechny úkoly podél trasy, získáte znění tajenky, která vás nakonec dovede k pokladu." Poklad je pak obdobný jako u geocachingu - obsahuje většinou drobnosti, které lze vyměnit, a také razítko, které si návštěvník orazí do své knihy či sešitu. „Nechybí tu samozřejmě ani návštěvní kniha, do které se může zapsat každý, kdo vyluští tajenku a k pokladu se dostane."

Další informace najdete na www.questing.czext

Kontakt:
Kateřina Kočí, předsedkyně o.s.Actaea, e-mail:
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel.: 777 044 758.

Naše hledačka vás provede divočinou, projdete se loukami kolem Archy, protáhnete si tělo a dozvíte se něco o lužním lese, či historii nejbližšího okolí. Quest byl vytvořen především pro zpestření procházky se psem, ať už vlastním, či vypůjčeným z útulku.
Délka trasy: cca 6km.
Náročnost: středně náročné, trasa vede přes louky, pro maminky s kočárkem a vozíčkáře není vhodná. Děti do 15-ti let v doprovodu rodičů.
Kdy je vhodné hledačku procházet: je přístupná celoročně, je třeba počítat se sněhem, či přerostlou trávou, po dešti mohou být louky podmáčené,... zkrátka je třeba vhodná obuv.
S sebou: tužku, pevnou obuv, vhodné oblečení do divočiny :-), dobrou náladu
Začátek trasy: Centrum ARCHA, Ostašovská 570, Liberec 11


Další hledačky v okolí:

První liberecká hledačkaext

 
fwefe