Archa Liberec

Centrum pro zvířata v nouzi

POŠTOLČÍ REKORDMANKA

images/stories/12-15-10-05-07-33-postolejpg.JPGMladá poštolka vypuštěná z Archy uletěla za 22 dní 500 kilometrů.

Každý rok vypuštíme z Archy mladé poštolky - obvykle se jedná o vypadlá nebo předčasně vylétlá mláďata, která nebylo možné vrátit zpět rodičům. Poštolátka u nás dokrmíme, v rozlétávací voliéře si natrénují létání a lov živé potravy.

Ve správný okamžik voliéru otevřeme a necháme poštolky, ať si vylétnou jak se jim zlíbí. Některé odletí hned, jiné se ještě řadu dní zdržují v okolí stanice. Ještě nějakou dobu jim na krmiště podáváme potravu, abychom jim usnadnili vstup do svobodného života.

 

images/stories/12-15-10-05-08-02-postolkynadrazijpg.jpgOd loňského roku všechny vypouštěné poštolky kroužkujeme.  Přestože jsme jich vypustili již desítky, doposud jsme neměli zpětnou odezvu - žádná z našich poštolek nebyla odchycena. Letos jsme si konečně potvrdili, že vypouštěná mláďata jsou na volnost připravena dobře. Jedna z našich poštolek byla 22 dní po vypuštění z Archy odchycena v Německu u Darmstadtu, takže za tu dobu urazila 500 kilometrů. Znamená to, že si nejenom uměla nalovit dostatek potravy, ale dokonce si zachovala schopnost migrace.

 

  [ Zpět ]

fwefe