Archa Liberec

Centrum pro zvířata v nouzi

Titulní strana Ekologická výchova
Ekologická výchova

Díky 200 tis. příspěvku Nadace ČEZ se podařilo v roce 2012 vybudovat nové zázemí pro výukové programy.terenni_stanicejpg.JPGimg_1794jpg.JPG

Akce pro veřejnost v roce 2019:

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY ZÁCHRANNÉ STANICE

V týdnu od 10. do 14. června budou každý den od 16.00 hod. probíhat komentované prohlídky záchranné stanice, která je běžně veřejnosti uzavřena, aby si zvířata na lidi zbytečně nezvykala a neochočovala se. Počet míst na prohlídkách je omezen na 15 lidí ve skupině a je třeba se předem přihlásit přes e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it . Přihlašovat se můžete již nyní.

14.5.2019

 

plakat_den_zeme_a2jpg.jpg27.4.2019 - Den Země v ZOO Liberec, 10.00 - 15.00 hod.

Centrum ARCHA se bude prezentovat na Dni Země v areálu ZOO Liberec, kde bude mít vědomostní aktivity zaměřené na ptačí říši. Najdete nás u vyhlídky žiraf od 10.00 do 15.00 hod.


pro školní a předškolní kolektivy nabízíme výukové programy:

Pomoc v zimě

Výukový program pro předškolní děti a 1. a 2. třídu ZŠ
Délka programu: 2 x 60 min.
Období konání: listopad - březen
Cena: 30,-Kč (v ceně je i materiál na výrobu krmítka)
Cíl: seznámení se zimními spáči a s přikrmováním zvířat v zimním období

Během programu se děti dozvědí, jak mohou pomoci přežít zvířátkům kolem nás v drsném zimním období, či jak se postarat o pozdně narozené ježečky, nebo probuzené netopýry. Součástí programu je i výroba šiškového krmítka.

Máme rádi zvířata?

pro 3.-9. třídy ZŠ (přizpůsobeno věku žáků)
délka programu: 2 hodiny + venčení
období konání: celoročně
cena: 25,- Kč za žáka
cíl: Program se snaží vést žáky k zodpovědnému vztahu ke zvířatům.

Účastníci se seznámí s tím, jak a proč fungují útulky a záchranné stanice pro zvířata, jak se mají účastníci správně zachovat v problematických situacích se zvířaty, co mohou sami aktivně dělat pro ochranu zvířat a jejich prostředí.Uvidí zvířata umístěná v Centru ARCHA a nahlédnou i do jeho zákulisí. V případě hezkého počasí je možnost vzít na procházku i několik psů z útulku.

Život s handicapem

pro 6.-9. třídu ZŠ
délka programu: 2 hodiny
období konání: celoročně
cena: 25,- Kč za žáka
cíl: Uvědomění si vlivu člověka na životy zvířat z volné přírody.

Program svými aktivitami a hrami směřuje k uvědomění si důsledků lidské činnosti ve vztahu k živočichům ve volné přírodě. Některé z nich se dají představit na kolekci trvale handicapovaných živočichů v záchranné stanici Centra ARCHA.

Výtvarná soutěž k mezinárodnímu dni zvířat 2007 - 2017

Centrum ARCHA pořádalo druhou desítu ročníků výtvarné soutěže k mezinárodnímu dni zvířat a převzalo tak štafetu po Lize na ochranu zvířat, která pořádala prvních deset ročníků. Tato tradiční výtvarná soutěž s tématikou zvířat se snažila prostřednictvím nejrůznějších témat přimět k zamyšlení nad vztahem každého z nás k živé přírodě. Kladla si za cíl poznávat živočichy různých biotopů a dávala prostor vyjádřit své myšlenky v obrazech. 20. ročníkem byla soutěž ukončena.

Vítězné práce 20. ročníku: vítězné práce 2017 (4335,5kB)

Vítězné práce 19. ročníku: vítězné práce 2016 (6739kB)

Vítězné práce 16. ročníku: vítězné práce 16. ročníku (4530,5kB)

Vítězné práce 14. ročníku: vítězné práce 2011 (1615kB)

Vítězné práce 13. ročníku: vítězné práce 2010 (2068kB)

 

 

 
fwefe