Archa Liberec

Centrum pro zvířata v nouzi

Titulní strana Záchranná stanice Příběhy z Archy KACHNA ODLOŽILA DĚTI DO BABYBOXU
KACHNA ODLOŽILA DĚTI DO BABYBOXU

images/stories/12-15-10-04-53-59-kachnatajpg.JPG

Kachna zanechala svá kachňata před vchodem do Archy.

V Arše jsme zvyklí na lecos - často nacházíme u vrat útulku uvázané psy, v krabicích odložené kočky, někdy i fretky, králíky a vodní želvy ... Ale i nás může něco překvapit.

Jednoho jarního dopoledne zahlédneme před dveřmi do útulku pobíhat několik malých kachňat. Podíváme se ven - a nad útulkem letí kachna, míří ovšem někam daleko pryč. Zpět ji nepřivolalo ani celodenní volání jejích potomků. Při této „akci" musela krkavčí kachna někudy prolézt plotem a namířit si to neomylně přímo před vchod do budovy. Dodnes je nám záhadou, co bylo příčinou takového chování, neboť venku nebylo nic, co by ji mohlo vyplašit. Kachny jsou všeobecně velmi dobré matky a svá mláďata brání s nasazením života.

images/stories/12-15-10-04-55-29-kachnatkajpg.JPGMalá kachňata musela zůstat nějaký čas ve stanici. Přestože se umí krmit sama, není možné je vypustit bez matky na vodu - utopila by se. Aby se kachna udržela na vodě, musí si stále promašťovat peří z kostrční mazové žlázy. Kachňatům se však tato žláza vyvíjí až 3.týden od vylíhnutí. Do té doby si promašťují peří od matky. Jiná kachna osiřelá kachňata nepřijme, takže vypuštění na vodu by pro ně znamenalo jistou smrt. Proto musí taková kachňata strávit určitou dobu ve stanici bez možnosti přístupu do vody.

 

 

  [ Back ]

fwefe