Provoz Archy můžete podpořit i finančně více způsoby:

podpora útulku
Bankovním převodem
  • Zasláním peněz na účet Zoo: 8020612/0800 VS: 30000 zajistí, že peníze budou zaslány na útulek, nebo VS: 33300 pro záchrannou stanici.
podpora ZS
logo_zvirevnouzi
logo-DMS
Sbírka Zvíře v nouzi

Záchrannou stanici můžete též podpořit ve sbírce Zvíře v nouzi  formou dárcovské SMS. Darovací SMS zprávy jsou velmi oblíbeným a  jednoduchým způsobem, jak darovat na dobrou věc. Podpoříte tím péči o zraněná či jinak oslabená volně žijící zvířata, která se zotavují v záchranné stanici.

Jak na to?

Jednou textovou zprávou můžete poslat 30, 60, 90 nebo 190 korun českých.  Pokud chcete záchrannou stanici podpořit jednorázově, pošlete dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru:

DMS ZVIREVNOUZI LIBEREC 30 nebo
DMS ZVIREVNOUZI LIBEREC 60 nebo
DMS ZVIREVNOUZI LIBEREC 90 nebo
DMS ZVIREVNOUZI LIBEREC 190

Z darované částky jde 1 Kč na technickou podporu a administrativu dárcovských SMS zpráv, operátoři mobilních sítí poskytují své služby zdarma. Stanice tak obdrží 29, 59, 89 nebo 189 Kč.

Dlouhodobá podpora

V případě, že budete chtít péči o zraněná zvířata podpořit dlouhodobě, můžete si nastavit trvalou podporu pomocí DMS zpráv. Záchranná stanice tak získá každý měsíc zvolenou částku. Nastavení lze samozřejmě kdykoliv bezplatně zrušit.

Trvalou podporu nastavíte SMS zprávou na číslo 87 777 ve tvaru:

DMS TRV ZVIREVNOUZI LIBEREC 30 nebo
DMS TRV ZVIREVNOUZI LIBEREC 60 nebo
DMS TRV ZVIREVNOUZI LIBEREC 90 nebo
DMS TRV ZVIREVNOUZI LIBEREC 190

Zrušení podpory projektu lze pomocí SMS ve tvaru :

STOP ZVIREVNOUZI na 87 777

Přímou finanční podporou Záchranné stanice v sekci projektů Zoo Liberec

(okamžitá platba kartou)

Zoo Liberec je provozovatelem Záchranné stanice ARCHY a veškeré prostředky získané touto cestou putují přímo do ARCHY. Po uhrazení vámi zvolené částky obdržíte certifikát o zaslané částce elektronicky, na váš uvedený email.

CHCI PODPOŘIT
Virtuální adopcí trvale handicapovaných jedinců

Centrum pro zvířata v nouzi provozuje několik aktivit. Zajišťuje péči o ztracená a zatoulaná zvířata z domácích chovů, především tedy o psy a kočky na území města Liberce. Dále provozuje záchrannou stanici pro handicapovaná zvířata z volné přírody, kdy se snaží o návrat vyléčených jedinců zpět do přírody. V případě zranění neslučitelných s dalším pobytem ve volné přírodě jsou zvířeti poskytnuty důstojné podmínky pro další život v zajetí. Trvale handicapovaní jedinci ve stanici jsou využíváni jako adoptivní rodiče pro mláďata daného druhu, nebo se využívají pro vzdělávání veřejnosti a ekologickou výchovu.

Zatímco útulek pro opuštěná zvířata má oporu v legislativě a je financován městy, na jejichž území bylo zvíře nalezeno, za zvířata handicapovaná z volné přírody nikdo legislativně nezodpovídá a tudíž nemá za povinnost vydávat náklady na jejich péči. Centrum ARCHA tedy musí shánět prostředky na financování své aktivity, která je velmi veřejností žádaná, z grantů, dotací a darů.

Ročně projde záchrannou stanicí přes 1.000 živých zvířat. V současné chvíli je ve stanici 28 trvale handicapovaných živočichů, především ptáků. Náklady na jejich péči tvoří nemalou položku rozpočtu stanice a právě zde, je prostor pro možnou spolupráci. Uváděné ceny tvoří pouze část skutečně vynaložených nákladů na daného živočicha, aby adopce byla dosažitelná pro větší část společnosti. Níže uvádíme seznam trvale handicapovaných živočichů k adopci a podmínky adopce.

Podmínky adopce:
  • adopce zvířete se počítá na období jednoho roku a není závazkem v adopci pokračovat i v dalších letech
  • lze adoptovat více zvířat najednou
  • dárce bude uveden na cedulce u expozice (velikost 10 x 7 cm), na internetových stránkách a dostane od nás dárcovský list, jímž Liberecká ZOO děkuje za podporu záchranné stanice (lze využít jako dárek pro třetí osobu)
  • rozhodnete-li se pro adopci některého z trvale handicapovaných jedinců kontaktujte záchrannou stanici
Nabídka zvířat
Čekají na podporu
Givt.cz

Podpořit nás můžete i nákupem přes aplikaci givt.cz. Vždy určité procento z nákupu věnuje prodávající na vybranou organizaci a nakupujícího to nic nestojí. Přidejte si Givtího pomocníka do prohlížeče a pomůže vám hlídat spolupracující obchody.